HAS EGE YENİ KONSEPTİ İLE YENİDEN AÇILDI
HAS EGE YENİ KONSEPTİ İLE YENİDEN AÇILDI

HAS EGE Unlu Mamuller Gıda ve İnşaat Sanayi Ticaret Limited Şirketi sahibi ve CHP'li Belediye Meclis Üyesi Nuray Yılmaz Geldi fırın ve patissier olarak yenilediği iş yerinin lansmanını Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ve çok sayıda davetlinin katılımıyla kurdele keserek açtı.
 43 yıldır Edirne’nin çeşitli bölgelerinde bir çok fırın işletmesi ve bir çok ekmek çeşidi ile HASEGE Unlu Mamulleri yeni konseptiyle Şükrüpaşa mahallesinde yeniden  halka hizmete açıldı.  Başkan Gürkan en çok beğendiği  balkan  ekmeğini kendi elleri ile  davetlilere ikram etti.
Şükrüpaşa Mahallesi Bahriye Üçok Caddesinde hizmet veren HAS EGE'nin açılışını Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan , CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Geçmiş, Belediye Meclisi Üyesi Nuray Yılmaz Geldi ve eşi Sezgin Geldi birlikte  kurdelesini kesit.
Açılışta konuşan işletme sahibi Nuray Yılmaz Geldi, açılışı yapılan işyerinin üçüncü şubeleri olduğunu belirterek;"Biz 43 yıldır ekmek ve ekmek çeşitleri alanında hizmet veren bir firmayız. Bu işletmemizde yeni tatlar ve yeni konseptimizle müşterilerimin karşısına çıkmak istedik. Şehrimiz için hazırladığımız tüm tatlar sadece bizde bulunan tatlar. Ayrıca Has Ege isimli bir tatlımız var, sadece bize ait bir tat. Değerli Edirne’mize elimizden geldiğince hizmet etmeye devam ediyoruz. Şu anda 15 ekmek çeşidimiz var. Ekmeklerimizin hepsi doğal lezzetler. Bizdeki tatları başka yerde bulmak pek mümkün olmayacak. Çok değerli Edirneliler çok değerli tatlarla hizmet vermeye çalışıyoruz"dedi.
Açılışa katılan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan;"Her bir açılış kendi alanında övgüyü hak ediyor. Çükü her biri yatırım yapıyor, emeğini, alın terini buraya koyuyor ve insanlara yeni istihdamlar yaratıyor yeni ekmek kapıları yaratıyor. Bu her zaman alkışı hak eden ve övgüyü hak eden bir harekettir. Ama bugün benim için özel bir açılış bu.  Sezgin ve Meclis üyemiz Nuray’ın el birliğiyle ilmek ilmek dokuyarak umutlarını da ekleyerek hazırladıkları bu konseptte, hem fırın hem patisserie ikisi bir arada olacak. Bu tür konseptlerin daha da artacağına inanıyorum”dedi.
Başkan Gürkan, işyeriyle ilgili anısını da açılışa gelen misafirlerle şöyle paylaştı;"Geçtiğimiz gün Nuray bana bir ekmek verdi. Böyle bir şey yok. Evde devamlı onu yiyorum. İnanın yanına başka bir şey aramıyorum. Ekmek bizim için kutsaldır. Milli kültürümüzde de ulusal kültürümüzde de inancımızda ad ekmeğin yeri ayrı. Yerde bir parça ekmek gördüğümüzde hemen onu yerden alır öper uygun bir kenara koyarız. Bizim için bu kadar kutsaldır ekmek. Hayırlısı olsun. İnşallah bunu zincir haline getirmeyi Allah nasip etsin sizlere. Bol bereketli kazançlar dilerim.”